Gimnastyka korekcyjna w Warszawie obejmuje konkretne ćwiczenia, które mają za zadanie zadbać o prawidłową postawę ciała dziecka, a także zwiększyć jego świadomość ruchu. Prowadzący zajęcia dostosowuje zadania do potrzeb uczestników i dba prawidłowe wykonywanie ćwiczeń.

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci w Warszawie odbywają się w grupach, dzięki czemu dzieci czują się bardziej komfortowo. Podczas ćwiczeń jest miejsce na zabawę oraz na pracę nad prawidłową postawą. Gimnastyka korekcyjna przeznaczona jest zarówno dla dzieci z wadami postawy, jak i dla tych, które chcą skorzystać z zajęć profilaktycznie. 

Oprócz korygowania ułożenia ciała, gimnastyka korekcyjna zwiększa wydolność organizmu i siłę mięśni, a także pozwala na poprawienie utrzymania równowagi. Uczestniczenie w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej w Warszawie jest bardzo rozwijające dla dzieci i poprawia ich motoryczność. To jedno z rozwiązań, aby dziecko miało kontakt z aktywnością fizyczną. Skuteczność gimnastyki korekcyjnej zwiększa powtarzanie poznanych ćwiczeń w domu.

Na czym polega gimnastyka korekcyjna

Rozpoczęcie terapii poprzedzone jest bezpłatną konsultacją z fizjoterapeutą, który po diagnostyce i rozpoznaniu potrzeb konkretnego pacjenta  rozpoczyna  ukierunkowaną pracę. Korekcja wad postawy u dzieci wymagają ścisłej współpracy na linii terapeuta-dziecko-rodzic. Istotnym jest bowiem by nawyki ruchowe, które dziecko zdobywa w trakcie pracy z terapeutą podczas zajęć miały kontynuację w życiu codziennym, co gwarantuje dobre rezultaty terapeutyczne. Dodatkowo warto wspomnieć, że zajęcia z gimanstyki korekcyjnej w Centrum Rozwoju Dziecka wzbogacone są również o elementy integracji sensorycznej. Ciekawe zabawy ruchowe oraz kolorowy sprzęt sprawiają iż dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Jaki jest cel zajęć korekcyjnych?

Zajęcia korekcyjne grupowe poprzez odpowiednio przygotowane zabawy ruchowe i ćwiczenia mają za zadanie:

 • Kształtować nawyki prawidłowej postawy
 • Nauczyć prawidłowych wzorców ruchowych
 • Wzmocnić w dziecku świadomość własnego ciała
 • Rozciągać mięśnie nadmiernie przykurczone i wzmacniać rozciągnięte
 • Działać profilaktycznie przed wystąpieniem wad postawy
 • Korygować istniejące wady postawy

Zajęcia grupowe z gimnastyki korekcyjnej w Warszawie 

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 50 minut w grupach maksymalnie 13 osobowych:

 • Gr. 1 (4-7 lat) poniedziałek i czwartek 18:00
 • Gr. 2 (8-12 lat) poniedziałek i czwartek 19:00
 • Gr. 3 (4-7 lat) wtorek godz. 17:00 start 12.04.2022 (TRWAJĄ ZAPISY)

Przed pierwszym uczestnictwem w zajęciach zalecamy konsultację z fizjoterapeutą dziecięcym w Warszawie celem ustalenia indywidualnych potrzeb.

Gimnastyka Korekcyjna – Zajęcia grupowe

Zajęcia odbywać będą się dwa razy w tygodniu po 50 minut. Podział na grupy ćwiczeniowe warunkowany zostanie wiekiem oraz rodzajem dysfunkcji (w zależności od frekwencji). Grupy dzieci maksymalnie 13 osobowe.

 • Gr. 1 (4-7 lat) poniedziałek i czwartek 18:00
 • Gr. 2 (8-12 lat) poniedziałek i czwartek 19:00
 • Gr. 3 (4-7 lat) wtorek godz. 17:00 start 12.04.2022 (TRWAJĄ ZAPISY)

Przed pierwszym uczestnictwem w zajęciach zalecamy konsultację z fizjoterapeutą celem ustalenia indywidualnych potrzeb.

Dowiedz się więcej: Rehabilitacja Dziecikliknij tutaj >

Nasi fizjoterapeuci