Psycholog dziecięcy to osoba posiadająca odpowiednią wiedzę i umiejętności, które pozwalają jej skutecznie zdiagnozować wszelkie problemy i zaburzenia występujące u dzieci. Oprócz tego psycholog dziecięcy pracuje również z rodzicami, oferując wsparcie wychowawcze.

Jakie zadania ma psycholog dziecięcy?

Dobry psycholog dziecięcy w Warszawie powinien prowadzić diagnostykę i terapię w przypadku wystąpienia zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, odżywiania, rozwoju, tików, problemów psychologicznych, emocjonalnych i wychowawczych, uzależnień, nadpobudliwości oraz innych zaburzeń.

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa dziecięcego?

Pierwsza wizyta zazwyczaj polega na wywiadzie z samymi rodzicami. Dopiero po ustaleniu problemu kolejne wizyty przebiegają z udziałem dziecka. Najczęściej tego typu spotkania przebiegają w atmosferze zabawy, różnych testów i ćwiczeń, a im dziecko jest starsze, tym bardziej wizyta przypomina rozmowę. 

Kiedy warto udać się do psychologa dziecięcego?

  • coś niepokoi cię w zachowaniu dziecka
  • twoje dziecko rozwija się nietypowo, inaczej niż jego rówieśnicy
  • ma trudności w szkole zarówno emocjonalnie jak i edukacyjne
  • przejawia trudności w adaptacji
  • ma niską samoocenę
  • znajduje się w momencie kryzysowym np. Rozwód rodziców

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Pamiętaj, że nie jesteś sam, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji! Jeśli Twoje dziecko zmaga się ze specyficznymi trudnościami w szkole możesz również skorzystać z terapii pedagogicznej w Warszawie. Choć dziecięce troski różnią się od naszych, nie należy ich bagatelizować.

Kontakt i rezerwacja wizyty:

tel.: +48 608 088 088

e-mail: kontakt@centrumrozwojudziecka.pl