Poradnia wad postawy w Warszawie

Prawidłowy rozwój dzieci w starszym wieku jest bardzo ważny dla ich zdrowia, dlatego też rodzice zazwyczaj zwracają uwagę na ich motorykę oraz układ ciała. W celu sprawdzenia, czy wszystko przebiega dobrze, warto wybrać się do fizjoterapeuty dziecięcego w Warszawie. Podczas wizyty zostanie przeprowadzony wywiad z rodzicem, a dziecko zostanie zbadane. Specjalista przyjrzy się, czy ruchy małego pacjenta odpowiadają etapowi jego życia.

Jaki cel ma fizjoterapia dzieci?

Fizjoterapia dzieci w Warszawie to nie tylko konsultacja, ale również w razie potrzeby leczenie wad postawy u dzieci w Warszawie przez wykwalifikowaną kadrę. Rodzice mogą też porozmawiać z fizjoterapeutą o nurtujących ich kwestiach w tym temacie. Im szybciej rozpocznie się fizjoterapię dzieci, tym cały proces może trwać krócej, ponieważ dzieci szybko nabędą nowe nawyki. Do każdego pacjenta fizjoterapeuta dobiera właściwą metodę pracy. Wizyty na fizjoterapii dziecięcej powinny być regularne, aby móc skutecznie działać nad zamierzonymi efektami. Ważna jest również praca rodziców z dzieckiem w domu.

Fizjoterapeuta dziecięcy w Warszawie – leczenie wad postawy

Wady postawy dotyczą dzieci już od najmłodszych lat. Im wcześniej zostanie rozpoczęta korekcja i zostaną wprowadzone zdrowe nawyki, tym większa szansa na całkowite wyleczenie przy zminimalizowaniu czasu terapii.

Dbałość o właściwą postawę ciała powinna rozpocząć się już we wczesnym dzieciństwie. To najlepszy czas na usunięcie asymetrii lub powstałych napięć mięśniowych. Postępowanie takie umożliwia harmonijny rozwój ruchowy dziecka.

Z jakimi schorzeniami pomaga fizjoterapeuta dziecięcy?

  • skoliozę
  • wady kręgosłupa (plecy okrągłe, wklęsłe, okrągło-wklęsłe, płaskie)
  • wady klatki piersiowej (klatka piersiowa kurza i lejkowata)
  • wady kolan (kolana koślawe, szpotawe)
  • wady stóp (stopa płaska, płasko-koślawa)

Podstawową kwestią w leczeniu wad postawy u dzieci jest jak najwcześniejsze ich rozpoznanie i wdrożenie właściwej  terapii. Należy pamiętać, że jakakolwiek zwłoka w rozpoczęciu leczenia wady postawy u dziecka  może doprowadzić do jej utrwalenia lub nawet pogłębienia, czego skutki są często nieodwracalne. W konsekwencji wyeliminowanie wady staje się trudniejsze, wymaga więcej czasu i wysiłku (dziecka, rodziców i terapeutów). Nierozpoznane i nieleczone wady postawy, zwykle prowadzą do licznych powikłań, zarówno w dzieciństwie, jak i w życiu dorosłym. Zapraszamy do skorzystania z fizjoterapii dziecięcej czy też  rehabilitacji dzieci w Warszawie.

Nasi fizjoterapeuci