Zajęcia Zumba Kids łączą w sobie ruch, muzykę i aspekty społecznościowe. Inspirują dzieci do wyrażania siebie poprzez ruch. Poprawiają ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Zwiększają skupienie i pewność siebie. Przyspieszają metabolizm oraz poprawiają koordynację.

Zajęcia taneczno-ruchowe są istotną częścią aktywności fizycznej niezbędnej dzieciom. Mają wpływ na szczupłą budowę ciała, poprawiają siłę mięśni oraz pomagają w zwiększeniu gęstości kości. Wpływają również na rozwój poznawczy dzieci.

Uczestniczenie w takich zajęciach zwiększa metabolizm mózgu, co skutkuje zwiększeniem koncentracji uwagi i poprawą pamięci. Z psychologicznego punktu widzenia zajęcia te zmniejszają napięcie nerwowe. Poprawiają nastrój oraz zapobiegają depresji. Wpływają na dłuższy sen.

Dzieci biorące udział w tej aktywności ruchowej łatwiej radzą sobie z wyzwaniami zarówno emocjonalnymi jak i fizycznymi. W związku z tym, że zajęcia taneczno-ruchowe angażują obie półkule mózgu, przyczyniają się do poprawy zdolności uczenia się oraz do uzyskania jednakowej sprawności obu stron ciała.

Jeśli Twoje dziecko, ma dużo energii i chcesz, by spędzało swój wolny czas aktywnie to idealne rozwiązanie!

Umiejętności zdobyte na zajęciach będzie mogło zaprezentować na pokazach i konkursach tanecznych.

Godziny zajęć:

  • Grupa I (4 – 7 lat) wtorek 18:30, czwartek 18:30
  • Grupa II (8 – 12 lat) wtorek 17:30, czwartek 17:30

Nasz instruktor

Aleksandra Nadaj

Licencjonowana instruktorka Salsation®, Zumba® Fitness, Zumba® Kids i Zumba® Kids Junior, Jump4Fit oraz Pilates. Należy do międzynarodowej sieci instruktorów Zumba Instructor Network. Animator zabaw dziecięcych. Posiada przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziećmi. Już od najmłodszych lat jej pasją był taniec. Na zajęciach stawia na poprawną technikę i świetną zabawę przy energicznej muzyce.