Każde dziecko ma naturalną potrzebę ruchu, którą należy wykorzystać do zaszczepiania pozytywnych nawyków ruchowych. Czerpanie radości z aktywności fizycznej to pożądana cecha w okresie intensywnego rozwoju organizmu dziecka jak i kwestia wielkiej wagi, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach przedszkola, szkoły, odrabianie lekcji, korzystanie z telewizji, telefonu czy komputera skłaniają dziecko do przyjmowania pozycji siedzącej i przebywania w niej przez wiele godzin, każdego dnia.

Misją Centrum Zdrowia Dziecka OXYGEN jest zaszczepienie pasji do zdrowego trybu życia dla dzieci jak i całych rodzin.

Gdyż ciało potrzebuje ruchu. A ruch mogą go dostarczyć np. nasze zajęcia. Celem tych zajęć , w założeniu ogólnorozwojowym,  jest kształtowanie cech psychomotorycznych takich jak: koordynacja, równowaga, szybkość reakcji, siła oraz orientacja w przestrzeni . Są to umiejętności warte rozwijania , przydatne nie tylko każdej dyscyplinie sportowej ale i w różnych życiowych sytuacjach.

Systematyczne korzystanie z zajęć (minimum raz w tygodniu) sprawia, że dzieci nabierają ogólnej sprawności fizycznej.  A dodatkowo w trakcie gier i zabaw opanowują podstawowe umiejętności społeczne. Aktywność ruchowa korzystnie wpływa na organizm – dzieci stają się bardziej odporne, rozwijają się harmonijnie i łatwiej przychodzi im koncentracja, gdy jest potrzebna , by uczyć się nowych rzeczy.

Aktywne spędzanie czasu i zdrowe odżywianie to najprostsza i najlepsza recepta na pełnie zdrowia i dobrej energii.

W trosce o dobre relacje stwarzamy możliwość, aby rodzic w atrakcyjny sposób mógł zachęcić swoje dzieci do aktywnego spędzania czasu  oraz kontaktów z rówieśnikami również po szkole. Dodatkowo sam w tym czasie miał możliwość dawania wspaniałego przykładu swoim pociechom oraz trenując na sali obok. Nie chodzi tu tylko o ruch, ale przede wszystkim o zdrowie i dobre samopoczucie dla Ciebie i Twoich najbliższych.